Klassikko x Karoliina Pentikäinen
Klassikko x Karoliina Pentikäinen -yhteistyömalliston myötä yritys palaa juurilleen. Mallisto koostuu kerrossängyistä, jotka ovat olleet huonekaluvalmistajan tuotannossa 1960-luvulta lähtien.
Niemen Tehtaat ja vaikuttaja-kirjailija Karoliina Pentikäinen julkaisevat uuden, rajoitetun ajan saatavilla olevan yhteistyömalliston. Syreenin ja mustikkamaidon väreistä inspiraation saanut mallisto koostuu Klassikko-kerrossängyistä.
Niemen Tehtaille ominaista on, että yritys ja sen tuotteet pystyvät muuntautumaan ajan vaatimusten mukaan. Vuonna 1898 perustettu huonekalutehdas julkaisee nyt yrityksen historian ensimmäisen yhteistyömalliston Suomen suosituimman perhevaikuttajan kanssa.
Näytetään kaikki 11 tulosta
-
-15%
Klassikko x Karoliina Pentikäinen -kerrossänky savunsininen
760,00€ -
-15%
Klassikko x Karoliina Pentikäinen -nuorisosänky savunsininen
331,00€ -
-15%
Klassikko x Karoliina Pentikäinen -kerrossängyn tikkaat savunsininen
98,00€ -
-15%
Klassikko x Karoliina Pentikäinen -kerrossänky syreeni
760,00€ -
-15%
Klassikko x Karoliina Pentikäinen -kerrossängyn tikkaat syreeni
98,00€ -
-15%
Klassikko-kerrossänky
718,00€ -
-15%
Klassikko-nuorisosänky
330,00€ -
-15%
Klassikko-kerrossängyn tikkaat
88,00€ -
-15%
Armas-pussilakanasetti
42,50€ -
-15%
Klassikko-nuorisosängyn ja kerrossängyn patja
75,65€
Klassikko x Karoliina Pentikäinen -yhteistyömalliston myötä yritys palaa juurilleen. Mallisto koostuu kerrossängyistä, jotka ovat olleet huonekaluvalmistajan tuotannossa 1960-luvulta lähtien. Alkuun sänkyjä valmistettiin punaisen ja sinisen väreissä.
Klassikko-sänky on nimensä veroinen, sillä sen muotokieli on pysynyt muuttumattomana kaikki nämä vuodet. Sängyn valtteja ovat siro ulkonäkö ja keveys.
Savuun taittava, mustikkamainen sininen ja syreenin sävyinen liila on valittu yhdessä Karoliina Pentikäisen, sisustusarkkitehti Petra-Miisa Juusenahon ja Niemen Tehtaiden kanssa.